Niemieccy kierowcy wreszcie mają możliwość sprawdzenia czym są LED retrofit.

Philips Ultinon Pro6000 H7-LED- legalne w Niemczech Od dziś niemieccy kierowcy mogą już legalnie montować LEDy w reflektorach halogenowych

To ważna wiadomość dla całego rynku motoryzacyjnego. Właśnie dziś Lumileds ogłosił wprowadzenie na rynek niemiecki nowej samochodowej żarówki Philips Ultinon Pro6000 Zatwierdzenie typu, H7-LED przez władze federalne oznacza, że kierowcy w całym kraju mogą teraz legalnie wymienić swoje reflektory z halogenowych na Philips LED.

Wydajność potwierdzona dokładnymi testami

Kompleksowy program testów przy współpracy z TÜV Rheinland potwierdził wysoką wydajność nowej żarówki Philips LED, umożliwiając tym samym homologację przez niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA). Świadectwo homologacji „ABG” zostało przyznane przez KBA na podstawie przepisu krajowego §22a StVZO umożliwiającego stosowanie jej w wybranych modelach pojazdów. Dlatego od dziś Lumileds może teraz oferować niemieckim kierowcom najnowszą technologię LED retrofit. Do tej pory rynek niemiecki był tak zwanym rynkiem zamkniętym do sprzedaży LED retrofit. Jedynie produkty posiadające homologację mogły być wprowadzane na rynek. Dlatego też w przeciwieństwie do Polski tych popularnych źródeł światła nie można było kupować na portalach aukcyjnych czy sklepach internetowych.

ikona Legalne w Niemczech

Instalacja typu Podłącz i Jedź z najlepszą w swojej klasie konstrukcją

Kierowcy mogą teraz zamienić swoje halogenowe reflektory na jaśniejsze, zatwierdzone pod względem bezpieczeństwa światło Philips Ultinon Pro6000 H7-LED i to w wielu modelach samochodów.

Dzięki zupełnie nowej, jednoczęściowej konstrukcji, żarówka Philips, wykorzystująca te same diody Lumileds LED, co wiodący producenci samochodów, z łatwością pasuje do wielu istniejących reflektorów bez konieczności stosowania adapterów CANbus lub pierścieni łączących. Zintegrowana elektronika zapewnia kompaktowe rozmiary, ułatwiając instalację majsterkowiczom lub mechanikom samochodowym, nawet w ciasnych przestrzeniach – po prostu podłącz i jedź!

Do 230% jaśniejsze dzięki jakości jakiej używa OEM

Po zamontowaniu Philips Ultinon Pro6000 H7-LED zapewnia do 230% jaśniejsze światło niż wymagane prawem minimum dla żarówek halogenowych. Jego chłodna, biała wiązka o temperaturze barwowej dochodzącej do 5800 kelwinów poprawia widoczność, pomagając kierowcom widzieć dalej i zapewnia doskonały wzór wiązki, który oświetla bez oślepiania innych użytkowników drogi.

Philips Ultinon Pro6000 H7-LED charakteryzuje się również większą trwałością co przekłada się na żywotność do 3000 godzin. Zaawansowana technologia chłodzenia AirBoost poprzez wbudowany wentylator oraz jednoczęściową konstrukcję przyczyniają się do długotrwałej niezawodności.