Wyważone rozwiązania – żarówki Narva do instalacji 24V

Od blisko 70 lat Narva oferuje oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne do pojazdów mechanicznych. W bogatej gamie żarówek znajdują się między innymi produkty do instalacji 24V w ciężarówkach i autobusach.

Żarówki stosowane w branży transportowej czy usług przewozu osób powinny cechować się wysoką trwałością i jakością świecenia. Przy średnim czasie eksploatacji wynoszącym kilkadziesiąt godzin dziennie, ani kierowca, ani osoba zarządzająca flotą pojazdów nie mogą sobie pozwolić na nieplanowane przestoje i ponoszenie dodatkowych kosztów. Jednym z takich powodów może być przepalanie żarówki. Z pozoru usterka błaha, jednak w praktyce nie zawsze łatwa i szybka do usunięcia.

„Bez względu na typ pojazdu, każdy defekt w oświetleniu zewnętrznym wymaga niezwłocznej naprawy. W przeciwnym razie na duże niebezpieczeństwo narażeni są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego” – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland – „W przypadku pojazdów ciężarowych, przewożących wielotonowe ładunki czy autobusu pełnego pasażerów nabiera to szczególnego znaczenia. Kierowca powinien być maksymalnie skoncentrowany na sytuacji na drodze, a nie myśleć gdzie, kiedy i jak zmienić przepaloną żarówkę”.

Oczywiście awarii w oświetleniu pojazdu nie da się w stu procentach uniknąć. Może do niej dojść w każdej chwili, dlatego warto stosować się do zasady wymiany żarówek parami. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że przepalenie jednej oznacza zbliżanie się do końca żywotności drugiej. Ponadto parametry świecenia nowej zawsze będą lepsze od tej już używanej.

zarowka-truck-24V-narva

Sama wymiana może też być skomplikowaną czynnością, wymagającą demontażu elementów samochodu. Z tego względu coraz częściej trzeba powierzyć tę usługę mechanikowi w warsztacie. Warto przy tym postawić na sprawdzone rozwiązania.

„Na rynku dostępnych jest wiele żarówek różnych producentów, z reguły kryteria wyboru są dwa. Albo niższa cena  – za to często bez gwarancji jakości, albo marka o ustalonej renomie, która też będzie droższa” – dodaje Wioletta Pasionek – „Narva stanowi alternatywę i łącznik obu przypadków, co jest ważnym atutem ekonomicznym. Wieloletnie doświadczenie w produkcji żarówek samochodowych oparte jest na licznych testach i certyfikatach, jak i opiniach użytkowników”.

Do pojazdów ciężarowych i autobusów Narva oferuje trzy linie żarówek halogenowych do oświetlenia zewnętrznego. Standard obejmuje typy H1, H2, H3, H4, H7 i R2 Halogen, Heavy Duty H1, H3, H4 i H7, a Styl H1, H3 oraz H4 z trzonkiem P43t lub P45t. Każda z nich odznacza się wysokiej jakości konstrukcją odporną na duże przeciążenia oraz wstrząsy jak i temperatury. Jednocześnie gwarantuje optymalne parametry świecenia w każdych warunkach atmosferycznych.

Katalog produktów Narva obejmuje również szereg żarówek sygnalizacyjnych i wewnętrznych do instalacji 24V. Są wśród nich zarówno tradycyjne konstrukcje, jak też miniaturowe halogeny, typy beztrzonkowe, sofitowe oraz z plastikowym trzonkiem BAX. Ofertę uzupełniają zestawy zapasowe, których bazę stanowi żarówka halogenowa H4 lub H7. Wszystkie żarówki Narva noszą oznaczenie German Quality.