Kolejny kraj unijny legalizuje użwanie LED retrofit na drogach publicznych

Od grudnia Austriaccy kierowcy mogą korzystać z legalnych na drogach publicznych lamp typu LED retrofit. Austriackie Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii umożliwiło to produktom Philips Ultinon Pro6000 H7 i H4-LED

Tym samym firma Lumileds może legalnie wprowadzać i dystrybuować na rynku austriackim pierwszą legalną żarówkę LED do samochodowych reflektorów halogenowych- Philips Ultinon Pro6000. Zatwierdzenie przez lokalne władze typów H7-LED i H4-LED oznacza, że kierowcy w całym kraju mogą teraz legalnie i łatwo wymienić swoje żarówki z halogenowych na Philips LED.

Philips LED Ultinon Pro6000
Ultinon Pro6000 H4

Bezpieczeństwo potwierdzone szczegółowymi testami

Kompleksowy program testowy przeprowadzony we współpracy z TÜV Rheinland potwierdził wysokie parametry użytkowe żarówki Philips LED, co umożliwiło uzyskanie homologacji przez Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) w Niemczech. Homologacja została przyznana zgodnie z §22a StVZO w formie ogólnej homologacji typu (ABG) w Niemczech, umożliwiającej stosowanie w wybranych modelach pojazdów. Austriackie Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii również uznało tę aprobatę zgodnie z § 35 ust. 4 ustawy o pojazdach silnikowych z 1967 roku. Kierowcy, którzy zdecydują się na modernizację swoich świateł muszą mieć świadectwo homologacji zawsze przy sobie w samochodzie. Certyfikat można pobrać za pomocą kodu QR znajdującego się w górnej części opakowania produktu.

Te najwyższej jakości żarówki LED z pewnością poprawiają bezpieczeństwo, zwiększając widoczność i zapewniając doskonały wzór wiązki światła, która oświetla drogę przed pojazdem, nie oślepiając innych użytkowników drogi.

Zamontowane żarówki Philips LED Ultinon Pro6000 zapewniają wyjątkową wiązkę światła o jasności większej do 230% w porównaniu z minimalnym prawnie obowiązującym standardem żarówek halogenowych. Światło to pochodzi z zaawansowanych diod LED Lumileds LUXEON Altilon a ich chłodnobiała wiązka o stylowej temperaturze barwowej do 5800 Kelwinów, stosowanej przez wielu producentów samochodów – zapewnia komfortową jazdę i zmniejsza zmęczenie oczu. Lampy Philips Ultinon Pro6000 H7-LED i H4-LED charakteryzują się również większą trwałością – ich okres eksploatacji wynosi nawet 3000 godzin. Zaawansowana technologia AirBoost i wbudowany wentylator zapewniający aktywne chłodzenie przyczyniają się do długotrwałej niezawodności.

Instalacja plug-and-play dzięki najlepszej w swojej klasie konstrukcji

Dzięki zupełnie nowej, jednoczęściowej konstrukcji żarówka ta pasuje bez problemu do istniejących na rynku reflektorów. Zintegrowana elektronika zapewnia kompaktowe wymiary, dzięki czemu instalacja tych źródeł światła jest łatwa dla nie tylko dla mechaników ale również dla majsterkowiczów, nawet w reflektorach, w których jest mało miejsca – po prostu podłącz i jedź.

W przypadku niektórych modeli samochodów konieczne będzie zastosowanie adaptera Philips CANbus oraz pierścieni adaptacyjnych. W przypadku CANbusa dotyczy to samochodów z systemem detekcji przepalonej żarówki.

Obecna homologacja typu dotyczy ponad 150 typów samochodów ale jak podaje Lumileds, cały czas trwają prace nad rozszerzeniem bazy samochodów

Renomowana jakość i zwiększone bezpieczeństwo

Zaawansowane technologicznie oświetlenie samochodowe Philips cieszy się renomą w branży motoryzacyjnej już od ponad 100 lat. Produkty Philips Automotive Grade Quality są projektowane i opracowywane zgodnie z rygorystycznymi procesami kontroli jakości, co zapewnia niezmiennie wysokie standardy produkcji nie tylko na testowanych produktach.