Nowoczesne lampy warsztatowe na każdą okazję- gama Philips Xperion


Philips rozbudowuje swoją gamę solidnych, bezprzewodowych lamp warsztatowych Xperion. Łącznie z wprowadzonymi właśnie dwoma najnowszymi propozycjami – Xperion 6000 Penlight i Xperion 6000 Headlight liczy już 11 modeli.  

Lampy warsztatowe Philips Xperion to kompletna oferta obejmująca zarówno „klasyki”, czyli doświetlające lampy do trzymania w dłoni, jak też rozwiązania niekonwencjonalne, pozwalające doświetlić całe stanowisko pracy lub jego fragment. Niezależnie od dokonanego wyboru, użytkownik otrzymuje produkt przystosowany do pracy w trudnych warunkach. Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają solidne obudowy spełniające wymagania norm IP65 oraz IK07, a zatem cechuje je podwyższona wytrzymałość na wstrząsy, kurz i zawilgocenie. 
Kolejna wspólna cecha to charakterystyczna, jaskrawa kolorystyka. Dzięki niej lampy nie gubią się tak łatwo jak szare lub czarne, które dość łatwo nieświadomie pozostawić pod maską samochodu klienta. Warto w tym miejscu podkreślić fakt, że kolorowe obudowy wbrew pozorom nie chłoną warsztatowych zanieczyszczeń, więc po zakończeniu pracy można je łatwo oczyścić.  

W linii Xperion Philips postawił na bardzo wysoką jakość światła. Użytkownik ma także duże możliwości „zarządzania nim”. W wybranych modelach można regulować zarówno jasność jak też skupienie wiązki. Inną ciekawą opcją jest funkcja „auto” aktywująca lampę czujnikiem ruchu. Na listę innowacji wpisujemy dostępną, w niektórych lampach funkcję Find My Device, czyli praktyczny lokalizator. Większość lamp z rodziny Xperion może pełnić funkcję powerbanku, a jedna (konkretnie Flood Audio) jest także wyposażona w głośnik Bluetooth.

Wszystkie lampy z rodziny Xperion wyposażone są w praktyczne uchwyty. To przemyślana kombinacja haczyków i magnesów, zaprojektowana odpowiednio dla każdego modelu. Każdy Xperion został wyposażony w wysokiej jakości akumulator, który wystarcza – w zależności od wersji lampy oraz intensywności świecenia – od 4,5 do nawet 12 godzin.

Lampa „długopisowa” – Xperion 6000 Penlight
Lampa Philips Xperion 6000 Penlight to mała, ale zaskakująco mocna, „długopisowa” lampka inspekcyjna. Zapewnia 200 lumenów w trybie „Boost”. W tryb „Eco” (100 lumenów) podwaja czas pracy baterii do 5,5 godziny. Możliwy jest jeszcze trzeci, specjalny tryb do pracy z bliska (120 lumenów). Lampa Penlight z powodzeniem może pracować jako dodatkowe, niezależne źródło światła – posiada magnetyczny obrotowy klips, dzięki któremu można ustawić i zabezpieczyć latarkę w celu oświetlenia powierzchni bez użycia rąk.

Philips Xperion Penlight

Lampa czołowa – Xperion 6000 Headlight
Nowoczesna, lekka a jednocześnie bardzo wydajna lampa czołowa Philips Xperion 6000 Headlight potrafi wygenerować wiązkę światła o mocy 300 lumenów. Innowacyjnym rozwiązaniem tego modelu jest tryb panoramiczny. Po jego wybraniu wiązka o kącie 220° świeci nawet 70 metrów przed użytkownikiem. Podobnie jak w Xperion 6000 Penlight, model Headlight może świecić w trybie pracy z bliska. W tym przypadku obrotowy moduł świetlny kieruje intensywne światło o mocy 120 lumenów dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Co więcej, zintegrowany czujnik ruchu dzięki dwukrotnemu machnięciu ręką przed lampą pozwala na jej włączenie lub wyłączenie – nie trzeba już odkładać narzędzi i szukać włącznika.Lampa teleskopowa pod maskę: Xperion 6000 Under-Bonnet
Lampa Xperion 6000 Under-Bonnet służy do oświetlania całej komory silnikowej. Jej szkieletem jest teleskopowy uchwyt rozsuwający się na dwie strony, na łączną szerokość do 2,08 metra! Dzięki temu lampę Xperion 6000 Under-Bonnet można podwiesić pod maskami większości modeli osobowych, dostawczych czy ciężarowych.

W trybie boost, Philips Xperion 6000 Under-Bonnet emituje bardzo mocną wiązkę światła o mocy 1200 lumenów. Jej temperatura barwowa (5800 K) została dobrana tak, aby zapobiegać zmęczeniu oczu. Możliwe jest płynne zmniejszenie natężenia światła aż do trybu eco (120 lm). Dzięki zainstalowaniu czujnika obecności, Xperion 6000 Under bonnet może pracować w trybie ciągłym lub włączać i wyłączać się automatycznie reagując na obecność osób w zasięgu.

Philips Xperion 6000 Under bonnet jest zasilana akumulatorem o pojemności 5200 mAh, który w zależności od wyboru trybu pozwala na pracę urządzenia od 3 do nawet 20 godzin.Klasyczne lampy robocze – Pillar i UV Pillar
Pillar to podstawowa „słuchawkowa” lampa robocza wyposażona w kilka źródeł światła. Jeden z modułów LED można wygodnie odchylać, tak, aby jak najlepiej oświetlić obszar roboczy.  W wersji UV (UV Pillar) lampa ma także wbudowany punkt LED UV, który przydaje się do wykrywania nieszczelności i wycieków np. z układów klimatyzacji. Lampy Pillar i UV Pillar wyróżniają się mocnym światłem, długim czasem pracy akumulatora, wysokim współczynnikiem CRI a także funkcją lokalizatora Find My Device.

Wielofunkcyjne reflektory: „magiczne kostki” Flood
Flood Audio, Flood i Flood Mini to kolejne trzy lampy warsztatowe. Przypominają kostki, mają regulację wiązki światła, a dzięki pojemnym akumulatorom idealnie nadają się do ciągłego oświetlania stanowiska pracy. Mają tzw. pamięć oświetlenia, czyli po ponownym włączeniu świecą w takim trybie, w jakim zostały wcześniej wyłączone. Cała trójka ma oryginalny system mocujący – specjalny magnetyczny uchwyt, który w zależności od ustawienia może być jednocześnie hakiem lub obejmą.

Wersja Mini z ledowym wskaźnikiem stanu naładowania jest wystarczającym źródłem dodatkowego światła. Wyposażono ją także w funkcję lokalizatora Find My Device.
Flood to większy model. W trybie wzmocnionym emituje aż 1000 lm (Mini – 500 lm) ma mocniejszy akumulator z cyfrowym wyświetlaczem stanu naładowania i może pełnić funkcję power banku. Wyposażono ją w czujnik ruchu, który pozwala na zdalne/automatyczne włączanie/wyłączanie.    Flood Audio to topowy model w gamie, który ma wszystkie cechy wersji Flood a ponadto wbudowany… głośnik Bluetooth!

Lampa kieszonkowa: Pocket
Xperion Pocket to kompaktowa, ale mocna lampa wielkości walkmana. Oprócz podstawowego źródła światła ma dodatkowy punkt świetlny na elastycznym wysięgniku o długości 25 cm. Pocket doskonale sprawdza się w niewielkich przestrzeniach. Szeroki strumień światła podstawowego o jasności do 300 lm w trybie zwiększonej mocy zapewnia jasne światło. Jest wyposażona w silny magnes i haczyk, co ułatwia zamocowanie do pracy w trybie doświetlającym pracę.

Lampy inspekcyjne: Slim i Line
Slim jest idealna do małych przestrzeni. Dzięki jasności do 250 lm w trybie Eco i 500 lm w trybie zwiększonej mocy oraz wyjątkowemu, obrotowemu modułowi świetlnemu 270° pozwala skierować silną wiązkę światła tam, gdzie jest ona potrzebna.
Line to nieco większy model. Generująca szeroką wiązkę światła o kącie 110° i jasności 150 lm w trybie Eco oraz 300 lm w trybie zwiększonej mocy. Jest współczesnym odpowiednikiem starych, ledowych lamp warsztatowych, z których korzystał praktycznie każdy mechanik. Tyle tylko, że pod każdym względem jest od nich lepsza. Bezprzewodowa, z mocnym akumulatorem, zapewniająca mocne światło, odporna na uderzenia, wodę i rozpuszczalniki, doskonała zarówno do świecenia punktowego jak też do oświetlania większych obszarów.