Nowa lampa robocza Philips EcoPro61 Slim

Wprowadzona przed dwoma laty nowa gama lamp roboczych Philips EcoPro powiększa się o nowy model. EcoPro61 Slim wyróżnia się między innymi trzema trybami pracy i bardzo długim czasem świecenia przy atrakcyjnej cenie zakupu.

Dotychczas gama lamp roboczych Philips EcoPro składała się z trzech modeli oznaczonych liczbami 20, 40 i 50. Teraz dołącza do nich czwarta pozycja – EcoPro61 Slim. Już sama jej nazwa zdradza zoptymalizowane pod kątem codziennej pracy wymiary – 163 mm długości oraz 44 mm i 33 mm szerokości rączki. Możliwość składania modułu świetlnego pod różnymi kątami (do 270 stopni), a tym samym rozsyłu światła, podnosi jej walory użytkowe.

Tak jak pozostałe lampy robocze Philips, także EcoPro61 Slim wyposażono w diody LED. Techlogia ta nie tylko zapewnia białe, neutralne dla ludzkiego oka światło, ale też pozwala na stopniowanie jego natężenia. Nowej lampy można używać w trzech trybach – wzmocnionym o wartości 500 lumenów i eco 250 lub 50 lumenów. Przekłada się to na czas ciągłej pracy. W boost wynosi on około dwie i pół godziny, w oszczędnym nawet 20 godzin. Umieszczona na górze dioda rozszerza zastosowanie lampy o punktowe oświetlenie 140 lumenów.

Aktualny stan baterii sygnalizuje dioda umieszczona na obudowie. Pełne ładowanie akumulatora o pojemności 2500 mAh zajmuje około trzech godzin. Sam proces został maksymalnie uproszczony, do podłączenia uniwersalnego kabla micro usb.

Philips zapewnił też komfort użytkowania lampy. Pokryta gumą rączka zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu się z dłoni. EcoPro61 Slim można też zamocować za pomocą wbudowanego magnesu lub składanego haczyka wykonanego ze stali nierdzewnej. Do tego jest niezwykle lekka, jej waga to 230 gramów.

Sama obudowa spełnia najwyższe parametry ochrony całej konstrukcji w specyficznych warunkach, jakie panują w warsztacie. IP20 określa stopień zabezpieczenia wnętrza przed pyłem, smarami i płynami, zaś IK07 przed uszkodzeniem mechanicznym, np. upadkiem na twarde podłoże.

W porównaniu do konkurencyjnych produktów, lampa Philips EcoPro61 Slim wyróżnia się także optymalnym połączeniem parametrów użytkowych do ceny.