Philips przyświeca akcji #zostańwdomu

Wbrew potocznej nazwie, lampa warsztatowa znajduje wiele zastosowań w życiu codziennym. Ich uniwersalność można wykorzystać zarówno w pracach domowych, majsterkowaniu w garażu, pielęgnacji ogrodu czy przeglądzie samochodu bądź jednośladu.

Philips od wielu lat oferuje lampy warsztatowe, zwane inaczej roboczymi. Konstrukcje te są przeznaczone nie tylko dla mechaników samochodowych. Korzysta z nich wielu profesjonalistów z innych branż, na przykład elektrycy, hydraulicy, pracownicy serwisów AGD, czy też ekipy budowlane.

Zaletą większości współczesnych lamp jest bezprzewodowe działanie. Zasilane są wbudowanymi akumulatorami, które można ładować poprzez powszechnie używane porty usb. Czas ich pracy zależy od wybranego trybu świecenia – oszczędnego lub pełnego – i może wynieść nawet 12 godzin.

Obecna oferta lamp Philips obejmuje ponad 20 modeli. Wśród nich jest praktyczna lampka HDL10, którą można założyć na głowę. Innym cieszącym się popularnością rozwiązaniem jest Penlight przypominający kształtem długopis.

Za klasyczne konstrukcje można uznać RCH5S czy RCH25, które z powodzeniem mogą zastąpić latarki. Kierowcy docenią model RCH31UV, który emitując światło ultrafioletowe pozwoli wykryć wszelkie nieszczelności i wycieki np. w układzie chłodzenia. W pracach remontowych lub porządkowych dodatkowym pomocnikiem stają się małe projektory PJH10 czy PJH20.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt wykorzystania w lampach Philips nowoczesnych źródeł światła jakimi są diody LED. Ich temperatura barwowa zbliżona jest do bieli, która jest neutralna dla ludzkiego oka. W praktyce nawet po długiej pracy nie wywołuje efektu zmęczenia wzroku.

Użytkownicy doceniają również wszechstronne systemy mocowania. Niemal wszystkie mają wbudowany silny magnes, część zacisk lub obracany wokół własnej osi haczyk. Z uwagi na specyficzne warunki pracy w serwisach i warsztatach każda konstrukcja odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, w tym upadek z wysokości. Zapewniono im też szczelność przed zabrudzeniem, zarówno drobnym pyłem, jak i zalaniem.

„Brak kabla zasilającego, duża rezerwa energii, różne sposoby mocowania i białe światło LED doceni każdy użytkownik. Dlatego lampy robocze znajdują bardzo szerokie zastosowanie także w naszym życiu codziennym – od poszukiwań klocka pod kanapą, poprzez wymianę uszczelki w kranie, do doświetlenia malowanego pomieszczenia” – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips – „W ostatnim czasie odnotowujemy wzrost ich sprzedaży detalicznej, głównie poprzez kanały on-line. Zdajemy sobie sprawę, że stoi za tym obecna sytuacja. Liczymy na to, że już niedługo ich nabywcy będą mogli sprawdzić zalety lamp także poza domem. Sport amatorski, rekreacja na świeżym powietrzu czy wycieczki piesze bądź rowerowe to kolejne obszary naszego życia, w których na pewno się przydadzą”.