Philips Automotive rozpoczyna współpracę z kierowcą wyścigowym Gosią Rdest

Philips łączy swoje działania w obszarze motorsportu i codziennej eksploatacji samochodu. Swoją wiedzą i doświadczeniami w obu tych zakresach podzieli się z kibicami i kierowcami Gosia Rdest.

Od ponad stu lat Philips buduje swoje kompetencje w segmencie oświetlenia pojazdów mechanicznych. Wyznacza przy tym ogólnoświatowe kierunki rozwoju, jak chociażby lampy ksenonowe, które trafiły do seryjnej produkcji w latach 90. ubiegłego wieku. Kolejnym pomysłem są retrofity LED, którymi w prosty sposób można zastąpić używane dotychczas halogeny.

Niektóre z tych rozwiązań mają swoje korzenie w sportach motorowych. Zebrane tam doświadczenia przyczyniły się do opracowania i wprowadzenia na aftermarket żarówek Philips RacingVision. Wyróżniają się one jaśniejszym do 150 procent – w porównaniu do wymaganego przepisami minimum – światłem. Zapewnia to kierowcy – podobnie jak w rajdach czy wyścigach – efektywniejsze oświetlenie drogi, a tym samym daje możliwość szybszej oceny sytuacji na drodze.

Jeszcze większą skuteczność, +250 procent, można przypisać retrofitom LED. Philips oferuje już drugą generację tego nowoczesnego źródła oświetlenia. Nie ma ono jeszcze homologacji do użytku na drogach publicznych. O ich walorach mogą się przekonać między innymi osoby startujące w zawodach motorowych, na przykład w Rajdzie Dakar.

Inną gamą produktów Philips, które znalazły swoje miejsce w motorsporcie są lampy robocze. Mechanicy w strefach serwisowych doceniają w nich zarówno efektywne źródło światła oparte na diodach LED, długi czas pracy na wbudowanych akumulatorach czy wszechstronny sposób mocowania. Nie bez znaczenia są wysokie współczynniki wytrzymałości całej konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne, jak i szczelności na zalanie, zabrudzenia najdrobniejszym pyłem czy płyny używane w warsztatach.

To tylko część rozwiązań marki Philips, z których będzie mogła skorzystać Gosia Rdest. Podpisana właśnie umowa o współpracy przypadła w bezprecedensowym dla wszystkich czasie epidemii SARS-CoV-2. Przerwę na wstrzymane czasowo organizacje wydarzeń sportowych wykorzystamy więc na dzielenie się z kierowcami i kibicami bogatą wiedzą i doświadczeniem zawodniczki. Zarówno tym zdobytym na torach wyścigowych, jak i podczas codziennej jazdy. Liczymy, że po dawce teorii będziemy mogli płynnie przejść do testów w praktyce, a my wszyscy powrócimy do naszych samochodów” – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Współpraca z marką Philips rozpoczyna się wyjątkowo – nie na torze, nie w aucie, ale w domowym zaciszu. Czekam na moment, kiedy przetestuję produkty w ich naturalnym środowisku, na początek jednak przywitam swoich fanów dawką edukacji. Porozmawiamy zarówno na Facebooku, Instagramie i YouTubie o tym, jak ważne jest dobre oświetlenie drogi. Na torze kilka metrów widoczności więcej to zyskane sekundy, na drodze – możemy dzięki temu zyskać życie. Okoliczności z jakimi przyszło nam się teraz mierzyć są trudne – wykorzystajmy je więc dobrze. Gdy już wrócimy na drogi czy tor zróbmy to lepiej i bezpieczniej.” – mówi Gosia Rdest.