Nowości Philips na Targach Automechanika 2022 we Frankfurcie

Międzynarodowe Targi Automechanika, które odbyły się w dniach od 13-17 września we Frankfurcie były okazją do zaprezentowania najnowszych produktów oświetleniowych Philips. Były to m.in. retrofity, wyjątkowo mocne oświetlenie pomocnicze do samochodów terenowych, a także kolejna generacja cieszących się niezwykłą popularnością lamp warsztatowych.

Więcej światła przy mniejszym wydatku energetycznym – tak w skrócie można określić prawdziwą rewolucję LED-ową, która praktycznie na całym świecie trwa już od ładnych paru lat. Philips jest jedną z czołowych firm w tej dziedzinie i systematycznie wyznacza nowe standardy w zakresie oświetlenia podstawowego, dodatkowego i warsztatowego. Paradoksalnie, głównym hamulcem do popularyzacji najlepszych rozwiązań stają się przepisy na wybranych rynkach. Należy w tym miejscu podkreślić, że nawet kraje UE nie wypracowały jeszcze w tej kwestii wspólnego stanowiska, a zasady obowiązujące w Polsce wydają się raczej bardziej konserwatywne niż postępowe.
Tak czy inaczej rozwoju technologii nie da się już zatrzymać, a nowości Philips, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych Targów Automechanika wskazują olbrzymi potencjał myśli inżynieryjnej.

Nowe retrofity LED Philips Ultinon: Pro3022, Pro5100 oraz Pro9100

Podczas targów Automechanika Philips zaprezentuje aż trzy nowe modele retrofitów Ultinon, czyli LED-owych zamienników tradycyjnych żarówek samochodowych. Będą to modele Ultinon Pro3022 (następca Ultinon Essential z gwarancją wydłużoną do 3 lat, temperatura barwowa 6000 K), Ultinion Pro5100 (+160% więcej światła, temperatura barwowa 5800 K) oraz Ultinon Pro9100 (+350% więcej światła, temperatura barwowa 5800 K, zawansowany system chłodzenia). Wszystkie nowe modele retrofitów Ultinon będą dostępne w typach zastępujących najbardziej popularne żarówki do reflektorów (m.in. H1, H3, H4, H7, H11, HB3/HB4, HIR12) oraz do świateł przeciwmgielnych (H8/H16).
Przypominamy, że produkty te nie mają na razie homologacji ECE na drogi publiczne w Polsce i powinny być używane wyłącznie poza nimi.

Philips Ultinon Pro9100

Nowości w gamie lamp roboczych Philips Xperion 6000

Te nowości zainteresują zapewne warsztatowców, ale nie tylko. Philips wprowadza na rynek trzy nowe lampy robocze z rodziny Philips Xperion 6000: Philips Flood, Flood Audio i Flood Mini. Wszystkie trzy wprowadzają do swojego segmentu wyjątkową funkcję smart-zoom, a model Flood Audio łączy klasyczne funkcje lampy z… głośnikiem bezprzewodowym. W każdym przypadku nabywca otrzymuje produkt klasy profesjonalnej – trwały i doskonale wykonany. Philips Flood oraz Flood Audio mogą też pełnić funkcję powerbanków a Flood Mini może być doposażona w opcję Find My Deivice.

Philips Xperion 6000 Flood

Oświetlenie pomocnicze Philips Ultinon dla „terenówek” i nie tylko

Ofertą topową jest linia Ultinon Drive Performance. Obejmuje dwie serie – 7000 oraz 5100. Philips Ultinon Drive UD7050L wyróżnia się wieloma unikalnymi funkcjami. Najciekawsza to off-road boost (do zastosowania poza drogami publicznymi), dzięki której można zwiększyć jej moc z 4000 do 5300 lumenów i wydłużyć długość wiązki z 480 do 520 metrów! Druga oryginalna innowacja to tryb podgrzewania, służący do usuwania śniegu i lodu z lampy, tak aby nic nie ograniczało wiązki światła.

Seria 5100 to również oświetleniowa klasa premium. Zastosowano w niej doskonałe światło LED, które może mieć zasięg do 500 m lub pracować w trybie pozycyjnym. Ultinon Drive 5100 wyróżnia się tym, że w trybie pozycyjnym może świecić tradycyjną, jasną wiązką lub emitować światło bursztynowe. Nabywca serii 5100 może wybierać kształt lamp. Dostępne są dwie wersje: LED bar oraz tradycyjne, okrągłe.

W klasie średniej Philips proponuje linię Ultinon Drive. To idealne wyposażenie samochodów terenowych, ale nie tylko. Łatwość montażu i wyraźne, białe światło emitowane na odległość do 400 metrów! Dzięki wytrzymałej, jednoczęściowej konstrukcji, w której zastosowano zaawansowaną technologię chłodzenia, lampy są odporne na wodę, kurz, rdzę i uderzenia. Oprócz podstawowej wersji typu LED bar (w trzech długościach) dostępne są także wersje okrągłe.

Gamę zamyka linia Ultinon Drive Value. Zgodnie z nazwą jest to oświetlenie dodatkowe oferowane w bardzo korzystnej cenie. Mimo tego zachowuje bardzo dobre parametry oświetleniowe i jakościowe typowe dla marki Philips.

Philips Ultinon Drive