Jak zostać ekspertem od oświetlenia pojazdu?

Oświetlenie pojazdu odgrywa bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Obowiązkiem każdego kierowcy jest dbałość o jego stan techniczny. Natomiast rolą mechanika umiejętność wymiany przepalonej żarówki i ustawienia świateł, a sprzedawcy dobór odpowiedniego rozwiązania.

To skuteczny, ale i uproszczony schemat działania. Chcąc uchodzić za profesjonalistę w swoim fachu, na którego rady będzie mógł się zdać klient warsztatu czy sklepu, warto poświęcić trochę czasu na naukę. Bezsprzecznie pomoże w tym poznanie genezy oświetlenia, percepcji ludzkiego wzroku i dostępnych dziś technologii. Od dziś, 12 lipca, będzie ją można zdobyć na stronie www.e-trainingplatform.eu, którą firma Lumileds stworzyła w ramach Lighting Academy.

Z bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać wszystkie osoby, które są klientem dystrybutora czy hurtowni oferujących żarówki halogenowe, lampy ksenonowe czy retrofity LED marek Philips i Narva. Do rejestracji w programie niezbędne jest wpisanie numeru NIP danego podmiotu gospodarczego.

Obecny kurs składa się z trzech zakresów tematycznych: Wprowadzenie do oświetlenia samochodowego, Oświetlenie halogenowe i ksenonowe oraz Oświetlenie LED-owe. W każdym znajdują się moduły poświęcone wszechstronnym zagadnieniom zarówno w formie przykładów graficznych, jak i zadawanych pytań. Poziom ukończony z niezadowalającym wynikiem zawsze można powtórzyć. To uczestnik szkolenia decyduje o swojej gotowości do podejścia do egzaminu końcowego. Otrzymanie pozytywnej oceny potwierdzane jest certyfikatem Eksperta Lighting Academy.

Mamy nadzieję, że nasze wirtulne centrum szkoleń dla osób zawodowo zajmujących się doborem, sprzedażą i serwisowaniem oświetlenia pojazdów będzie kolejnym krokiem do zwiększania bezpieczeństwa na drodach.